Tuşba

Tuşba Belediyesi, depremzede çocuklara yönelik düzenlediği çeşitli etkinliklerle onları bir süreliğine de olsa depremin olumsuz etkilerinden uzak tutarak keyifli zaman geçirmelerini sağladı. Deprem bölgesine lojistik, altyapı, temizlik, giyim ve gıda gibi çeşitli malzeme ve hizmet ile maddi destek sağlayan Tuşba Belediyesi, bir yandan da Belediye Başkanı Salih Akman’ın direktifleriyle asrın...
23.02.2023
Erciyes Anadolu Holding’e bağlı Gün Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından Van’ın Tuşba İlçesi’nde kurulan Arısu Güneş Enerji Santrali (GES) Projesi’nin açılışı yapıldı.
13.10.2022
Tuşba Belediyesi, ‘Gençlik ve Yerel Yönetimler Temalı Proje Yarışması’nda; gençlere yönelik ‘Kültür, sanat, yayıncılık, eğitim ve spor faaliyetleri’ dalında hayata geçirdiği ‘Tuşba Gençlik Yaşam Merkezi’ projesi ile ödüle layık görüldü. Gençlere yönelik kültür, sanat, eğitim ve spor alanında hayata geçirdiği projelerle bölgede adından sıkça söz ettiren Tuşba Belediyesi, Türkiye’nin dört...
07.10.2022
Tuşba Belediyesi tarafından tahrip olan yollarda başlatılan asfalt yama ve kilit parke taşı yol iyileştirme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
23.08.2022
Tuşba Belediyesi’nin, ilçe halkına kazandırdığı ‘Ayanıs Kadınlar Plajı’ hafta sonu düzenlenecek bir törenle açılışı gerçekleştirilecek.
04.08.2022
Van Büyükşehir Belediyesince bu yıl ilki düzenlenen Van Denizi Yüzme Festivalinin 7. gününde profesyonel yüzücüler, Van'dan Bitlis’e, düzenlenen bayrak teslimli yüzme etkinliği için kulaç attı.
22.07.2022
Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Şemsibey, Kalecik ve Seyrantepe mahallelerini kapsayan bin hektarlık alanın 1/5.000 ölçekli nazım imar planı revizyonunun tamamlandığını belirterek, “Vatandaşlarımız, Van Büyükşehir Belediyesi’ne gidip, askıya çıkan nazım imar planını kontrol edebilir” dedi. BAŞKAN AKMAN, ‘İLÇENİN TİCARİ ALANINI GENİŞLETTİ’ Göreve geldiği günden bu yana Tuşba’nın değişim ve dönüşümü...
21.07.2022
Van'ın Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, 9 günlük Kurban Bayramı tatili sonrası ilk mesai gününde belediye meclis üyeleri ve personeli ile bayramlaştı.
18.07.2022
Van'ın Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
14.07.2022