Tuşba

Tuşba Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleri yaptığı modern kapalı spor kompleksi ve yarı olimpik yüzme havuzundan oluşan spor tesislerini planladığı süreden 6 ay öncesinden tamamladı.
22.11.2022
Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, özel durumlu gençlerin evlerinin önüne kadar kilit parke taşı ve sıcak asfalt serimi yaptırdıktan sonra güzel vakit geçirmeleri için de salıncak kurdurdu.
21.11.2022
Van’ın Tuşba Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlediği bir programla, öğrencileri tiyatro ile buluşturup, çeşitli hediyeler verdi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm Türkiye’de olduğu gibi Tuşba İlçesi’nde de düzenlenen bir etkinlikle kutlandı. Tuşba Belediye tarafından organize edilen Cumhuriyeti’nin 99. Yıldönümü kutlama etkinlikleri Alaköy Mahallesi’nde bulunan Şehit Çetin Aysan İlk...
29.10.2022
Erciyes Anadolu Holding’e bağlı Gün Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından Van’ın Tuşba İlçesi’nde kurulan Arısu Güneş Enerji Santrali (GES) Projesi’nin açılışı yapıldı.
13.10.2022
Tuşba Belediyesi, ‘Gençlik ve Yerel Yönetimler Temalı Proje Yarışması’nda; gençlere yönelik ‘Kültür, sanat, yayıncılık, eğitim ve spor faaliyetleri’ dalında hayata geçirdiği ‘Tuşba Gençlik Yaşam Merkezi’ projesi ile ödüle layık görüldü. Gençlere yönelik kültür, sanat, eğitim ve spor alanında hayata geçirdiği projelerle bölgede adından sıkça söz ettiren Tuşba Belediyesi, Türkiye’nin dört...
07.10.2022
Van’ın Tuşba ilçesinde başından silahla vurulan şahıs hayatını kaybederken, olayla ilgili olduğu değerlendirilen 7 şüpheli ise tutuklandı. Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “23 Eylül 2022 günü ilimiz Tuşba ilçesinde meydana gelen 1 şahsın baş bölgesinden ateşli silah ile yaralanarak hastaneye kaldırılması ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmesi olayıyla...
27.09.2022
Tuşba Belediyesi’nin, ilçe halkına kazandırdığı ‘Ayanıs Kadınlar Plajı’ hafta sonu düzenlenecek bir törenle açılışı gerçekleştirilecek.
04.08.2022
Van Büyükşehir Belediyesince bu yıl ilki düzenlenen Van Denizi Yüzme Festivalinin 7. gününde profesyonel yüzücüler, Van'dan Bitlis’e, düzenlenen bayrak teslimli yüzme etkinliği için kulaç attı.
22.07.2022
Van Büyükşehir Belediyesi’nin İskele sahil şeridinde yapımını sürdürdüğü biyolojik göletli 29 bin metrekarelik parktaki çalışmalarını sürdürüyor.
22.07.2022
Van Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 1. Van Denizi Yüzme Festivalinde yüzücüler tarihi adır adasına yüzdü.
21.07.2022
Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Şemsibey, Kalecik ve Seyrantepe mahallelerini kapsayan bin hektarlık alanın 1/5.000 ölçekli nazım imar planı revizyonunun tamamlandığını belirterek, “Vatandaşlarımız, Van Büyükşehir Belediyesi’ne gidip, askıya çıkan nazım imar planını kontrol edebilir” dedi. BAŞKAN AKMAN, ‘İLÇENİN TİCARİ ALANINI GENİŞLETTİ’ Göreve geldiği günden bu yana Tuşba’nın değişim ve dönüşümü...
21.07.2022