Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YAKA’dan Van Gölü duyarlığı!

Yaka Marketler Zinciri Yöneticileri ve Personeli, farkındalık oluşturmak adına Van Gölü sahillerinde çöp topladı.

Yaka Marketler Zinciri Yöneticileri

Van Gölü’nde yaşanan kirliliğe dikkati çekmek ve farkındalık oluşturmak için Sahilde temizlik etkinliği düzenlendi. Yaka Marketler Zinciri Yönetimi ve Personeli Van Gölü sahilinde çöp toplayarak Vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

Dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü gün geçtikçe kirlenmeye ve kirletilmeye devam ediyor. Van Gölü’nün kirletilmemesi için duyarlılık oluşturmak adına çöp toplama etkinliği düzenleyen Yaka Marketler Zinciri Yöneticileri ve Personeli ‘’VAN GÖLÜ KİRLENMESİN, MAVİ KALSIN’’ pankartı açarak tüm herkesi duyarlı olmaya davet etti.

Etkinlik ile ilgili kısa bir açıklama yapan Yaka Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Karaman, ‘’ Bu etkinliğimizin amacı duyarlılık oluşturup Gölümüzün kirlenmemesini engellemektir. Gelecekte çocuklarımıza bırakacağımız yegâne miras olan Van Gölü’nün gün geçtikçe daha çok kirletilmesi bizleri derinden üzmektedir. Özellikle yaz aylarında halkımızın yoğun olarak geldiği sahillerdeki durum içler acısı. Bizler kendi ellerimiz ile ne yazık ki çevremizi kirletmeye, doğayı yok etmeye devam ediyoruz. Bizler de Van Gölü sahilinde çöp toplama etkinliği düzenleyerek, duyarlılık oluşturmak istedik’’ dedi.