Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Van’da Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği kuruluyor

Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Resmi Gazete’de yayımlanan Van’da “Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği”nin kurulmasına verilen kararı, Van Valiliği sosyal medya hesabından paylaştı.

Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Resmi

Van’da Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği‘nin kurulmasına karar verildi. Van Valiliği sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği, Van Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde ilçe belediyelerinin de desteğiyle Van’ın yaklaşık 20 bin kilometre karelik tüm mülki sınırlarında bulunan rehabilitasyona ve bakıma muhtaç evcil ve yabani sahipsiz hayvanların en iyi şekilde korunmasını sağlayacak” ifadelerine yer verildi.

Kurulacak birlik sayesinde Van’da, kanadı kırık bir kuş, ayağı kırık bir kedi, köpek kalmayacağını ifade eden Van Valisi Dr. Ozan Balcı, “Biz hayvanlara dostuz, hayvanları önemsiyoruz. Aç açıkta hayvan kalmaması, yaralarının ve hastalıklarının tedavi edilmesi için çalışıyoruz. Hayvanlara merhamet etmeliyiz. Onlar bizim hayatımızın vazgeçilmez parçalarıdır. Van’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.