Ultra Sky Trail Maratonu Van’da Başladı

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye Dağcılık Federasyonu Yüksek Dağ Koşusu Artos Ultra Sky Maratonu, Gevaş İlçesinde start aldı.

Ultra Sky Trail Maratonu Van’da Başladı
Yayınlama: 30.07.2022
A+
A-

Van’ın güzelliklerini dünyaya tanıtmak amacıyla birçok yeniliği Van ile buluşturan Büyükşehir Belediyesi bir ilke daha imza atarak Türkiye’de ilk defa uluslararası bir yarışmanın startını Van’ın Gevaş İlçesinden verdi. 

Türkiye ve birçok yabancı ülkeden 200 sporcunun katıldığı Türkiye Dağcılık Federasyonu Yüksek Dağ Koşusu Artos Ultra Sky Maratonu 50K Artos Ultra Sky Maraton, 30K Akdamar Run, 15K Vizontele Koşusu Gevaş Belediye Meydanından 3 farklı etapta başladı. 

Uluslararası Skyrunning Federasyonu (ISF) tarafından onaylanmış ilk yarış olan maratonda atletler Artos Dağı ve Van Gölünün eşsiz manzarasında eşsiz bir koşu deneyimi yaşıyor.

Gevaş Artos Dağının çok güzel ve zorlu bir parkur olduğunu söyleyen Hülya Soysal, “Yarışmaya İzmir’den katılıyorum. Bugün 30K Akdamar Run yarışında yarışacağım. Van’a ilk gelişim. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Etabı inceledim oldukça zorlu görünüyor. İnşallah buradan iyi bir başarı ve mutlu anılarla ayrılırım” dedi. 

Yarışma 50K Artos Ultra Sky Maratonunun tamamlanmasının ardından ödül töreniyle devam edecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.