Van Büyükşehir

Van Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı nedeniyle kent genelindeki fırınların üretim ve satış noktalarında denetim yaptı.
27.03.2023
Van Büyükşehir Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri bünyesinde ilkokul ve ortaokul öğrencileri için akrobasi gösterileri düzenliyor.
21.11.2022
Van Büyükşehir Belediyesi kent genelinde bulunan 12 mezarlık alanında bakım ve onarım çalışması başlattı. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü, kent genelinde bulunan 12 mezarlıklarda çalışma başlattı. Yaz mevsiminin bitmesiyle birlikte mezarlıklarda bakım, onarım ve temizlik çalışması yürüten ekipler Seyrantepe Mezarlığında ise çevre duvarı yapıyor....
25.10.2022
Van Büyükşehir Belediyesi ‘Hoş geldin bebek’ projesi kapsamında annelere, içerisinde yeni doğan bebek malzemelerinin yer aldığı çanta hediye ediyor.
12.10.2022
Van Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Sürdürülebilir Enerji ve İklim Değişikliği Eylem Planı Çalıştayı’ yapıldı. Büyükşehir Belediyesi, iklim değişikliğinin enerji, tarım, nüfus yoğunluğu, kontrolsüz göç, suya ve ekosisteme etkilerini değerlendirmek ve çözüm önerilerini masaya yatırmak amacıyla çalıştay düzenledi. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığınca, düzenlenen çalıştay, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı...
07.10.2022
Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, ” Van Büyükşehir Belediyesi iştiraki şirketi olan Belvan Ulaşım San. Tic. Ltd. Şti. bünyesinde; vatandaşlarımıza yönelik sosyal destek hizmetlerinin daha etkin yürütülmesini teminen Van Büyükşehir Belediyesi ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıf Başkanlıkları arasında 5393 sayılı Belediye Kanunun 75.maddesince imzalanan Aile Destek Merkezi (ADEM)...
19.09.2022
Van Büyükşehir Belediyesi, spor altyapısının geliştirilmesi için kent genelindeki 125 okula basketbol ve voleybol sahası yapıyor.
06.09.2022
Van Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan aday memurlar yemin ederek, 657 sayılı devlet memuru statüsünü kazandı.
25.08.2022