Van Haberim

Yüksekova’da korona virüsüne karşı tedbir

Yüksekova’da korona virüsüne karşı tedbir

HAKKARİ – Hakkari‘nin Yüksekova ilçesinde korona virüsüne karşı tedbirler alınmaya devam ediyor.

Çin’in Wuhan kentinden ortaya çıkan ve dünyada hızla yayılan korona virüsü Türkiye’de de can almaya devam ediyor. Yüksekova ilçesindeki bir iş yerinde müşteri ile temassız bir alışveriş için şeritler çekerek satış yapılıyor. İş yerine gelen Fırat Karael isimli müşteri, Türkiye geneli yapılan uygulamaların Yüksekova’da da hayata geçirildiğini belirterek, “Malum İran’la komşuyuz, onun için biz Yüksekovalılar daha dikkatli olmalıyız. Bugün bu iş yerinde böyle şerit çekilmiş ve 1 metre mesafenin olması gayet güzel. Bizde işlemlerimizi yapıp, yetkililerden yapılan duyurulara dikkat edip evde kalmaya bakacağız” dedi.

İş yeri çalışanı İhsan Tüner ise korona virüse karşı tedbir aldıklarını belirterek, “Müşteri ile temas olmasın diye şerit ve 1 metre mesafe bırakarak işimizi yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelge kapsamında da ilçedeki tüm berber, kuaför ve güzellik merkezleri faaliyetlerini durdurdu.

Öte yandan, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı’nın talimatlarıyla ilk olarak camilerde ve daha sonra zabıta ekipleri sokak sokak dolaşarak vatandaşın evde kalması için anons yaptı.

Koronavirüs kaç can aldı? Hangi ülkede kaç kişi koronavirüs nedeniyle öldü?

Koronavirüs nedir? Coronavirus belirtileri nelerdir? Koronavirüs tedavisi nasıl yapılır? Koronavirüs hakkında merak edilenler ve sıkça sorulan sorular

Kaynak: İHA

İlgili Haberler

Yorum Yap