Van Haberim
Eğitim Genel

Çözüm Koleji eğitim-öğretime hazır

Çözüm Koleji yetkilileri Basın mensupları ile bir araya gelerek, eğitim-öğretim yılı değerlendirmesinde bulundu.

Bak hele Bak Yusuf Konak kahvaltı salonunda Basın mensupları ile bir araya gelen Van Çözüm Koleji Müdürü Nazan Dağdemir, Çözüm Koleji kampüsü hakkında önemli bilgiler aktardı.

Van Çözüm Koleji Müdürü Nazan Dağdemir; “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşamanın mutluluğu içerisindeyiz.  

Araştırıp sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve bilimsel gelişmeleri takip edebilen nesiller yetiştirmek adına, yeni bir heyecanla değerlendirilmesi gereken yeni eğitim öğretim dönemin, ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını tüm kalbimle temenni ediyorum” diyerek gelişmiş bir toplum olabilmek adına eğitimin önemine vurgu yaptı.  

Dağdemir, Basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Çözüm Koleji’nin Van’da eğitim alanında farklı bir ivme kazandıracağına inandığını belirterek; “Ufukları, idealleri, medeniyet kurma hayalleri olan toplumlar büyük insanlar yetiştirmek zorundadır. Büyük insanları ortaya çıkaran güç ise eğitimde gizlidir.

Geçtiğimiz yıllarda Çözüm Temel Lisesi olarak Van’ın eğitime bakan farklı bir penceresi olmayı başardık. 2019-2020 Eğitim-Öğretim dönemi itibariyle de edindiğimiz tecrübeler ve hedeflediğimiz başarılarla Çözüm Koleji olarak İskele caddesi üzerinde bulunan üç evlerde YedibinM² alan üzerinde inşa edilmiş kampüsümüzde; Anaokulu, İlkokulu, Ortaokul ve Lise düzeylerinde eğitim vermeye ve geleceğin fenerlerini yetiştirmeye devam edeceğiz.

Çözüm Koleji, çeyrek asırlık eğitim ve öğretim tecrübesi, yenilikçi anlayışı, ideal eğitim altyapısı, profesyonel kadrosu, zengin donanımlı kampüsüyle eğitimde Van’ın Çözümü olacaktır” diyen Çözüm Koleji Müdürü Nazan Dağdemir, “Çözüm’de bir çocuk yetişir, gelecek değişir” diyerek, eğitimin önemine vurgu yaptı.

İlgili Haberler

Van’da kitap okuma etkinliği

Editör

9. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali başlıyor

Editör

Sabahattin şantajdan hapse girmiş

Editör

Yorum Yap